AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Sot nga ora 17:30:35
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Sulm me armë në një koncert në Austri, 2 të vdekur dhe 11 të plagosur
Panorama - Dje nga ora 04:36:13
Një person i armatosur ka qëlluar drejt një grupi njerëzish, që po ndiqte një koncert në një provincë t&e...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Rusia nuk do të dijë për NATO-n, kërcënon Malin e Zi
Radio Evropa e Lir - Dje nga ora 04:36:13
Marrëdhëniet ndërmjet Rusië dhe Malit të Zi përparuan vrullshëm derisa Mali i Zi ishte në bashkësi shtet&...
Tjera nga Radio Evropa e Lir | Komento(0) | Translate
Ljudmila Ulizkaja: "Shoqëria ruse mund të shpërthejë"
Deutsche Welle - Dje nga ora 04:36:12
Në Rusi ka konflikte të ashpra sociale dhe të brendshme politike. Jeta e njerëzve është e keqe, thotë shkrimtarja r...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Vatikan - E rrallë/ Papa Françesku përshëndet qytetarët e Beratit për një arsye të fortë!
BotaSot - Dje nga ora 04:36:06
Mund të cilësohet rasti i rrallë kur Papa Françesku përshëndet në mënyrë të veçantë nj...
Tjera nga BotaSot | Komento(0) | Translate
Plaku 94-vjeçar, zbulon sekrete të tmerrshme nga Lufta e Dytë Botërore
Telegrafi - 26.02.2016 05:31:21
Një 94-vjeçar, veteran i Luftës së Dytë Botërore, ka arritur të bashkëbisedojë me njerëz të n...
Tjera nga Telegrafi | Komento(0) | Translate

Kosova

Vatikan - E rrallë/ Papa Françesku përshëndet qytetarët e Beratit për një arsye të fortë!
BotaSot - Dje nga ora 04:36:23
Mund të cilësohet rasti i rrallë kur Papa Françesku përshëndet në mënyrë të veçantë nj...
Tjera nga BotaSot | Komento(0) | Translate
Afganistani konfirmon vrasjen e liderit taliban
Radio Evropa e Lir - 22.05.2016 22:43:09
Udhëheqësi i talibanëve afganë, Mullah Akhtar Mansur, është vrarë në një sulm ajror të Shteteve t...
Tjera nga Radio Evropa e Lir | Komento(0) | Translate
Shqipëri: martesat e të miturve me pasoja social-ekonomike
Deutsche Welle - 21.05.2016 10:22:46
Në Shqipëri fenomeni nuk është prezent vetëm në rradhët e vajzave të mitura në komunitetin rom, por edhe ...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Kryetari i Deçanit dënon dëmtimi e zyrave të PDK-së: I papranueshëm e qëllimkeq
Telegrafi - 27.02.2016 01:01:34
Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, ka dënuar aktin e thyerjes së xhamave të zyrave të PDK-së n&e...
Tjera nga Telegrafi | Komento(0) | Translate
Shqiptari 66 vjeçar përdhunon djalin 29 vjeçar në burg
Lajm - 10.11.2015 16:23:31
Në burgun e Dubravës ka ndodhur një përdhunim i tmerrshëm. Një burrë me inicialet I.M., i lindur më 1939, ka p...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate

Shqipria

Dekriminalizimi, kreu i Bashkisë Mallakastër sqaron dënimin në Itali
Panorama - Dje nga ora 04:36:20
Kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj i Partisë Demokratike ka reaguar ditën e sotme duke sqaruar edhe dënimi...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Vatikan - E rrallë/ Papa Françesku përshëndet qytetarët e Beratit për një arsye të fortë!
BotaSot - Dje nga ora 04:36:16
Mund të cilësohet rasti i rrallë kur Papa Françesku përshëndet në mënyrë të veçantë nj...
Tjera nga BotaSot | Komento(0) | Translate
Tragjedi shqiptare ? katër të vdekur në rrethana misterioze
Lajm - 10.11.2015 16:23:26
Në pak ditë, nga Italia vijnë të dhënat e katër shtetasve shqiptarë që kanë humbur jetën në rre...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Berisha: Rama i tmerruar nga protesta, ka përgatitur për vete bunkerin e bllokut!!
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:23
Ndërsa kryeministri Rama ndodhej në ceremoninë e çeljes për publikun të bunkerit antiatomik, ish-kryeministri Sali Ber...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Ja procedurat e reja:Italia heq legalizimin e dokumenteve shqiptare
Tirana Observer - 25.06.2011 18:01:59
Arrihet marrëveshja mes dy vendeve për të hequr burokracitë nëpër zyraNga dita e djeshme nuk do të ketë më...
Tjera nga Tirana Observer | Komento(1) | Translate

Dituria

Vatikan - E rrallë/ Papa Françesku përshëndet qytetarët e Beratit për një arsye të fortë!
BotaSot - Dje nga ora 04:36:43
Mund të cilësohet rasti i rrallë kur Papa Françesku përshëndet në mënyrë të veçantë nj...
Tjera nga BotaSot | Komento(0) | Translate
Shfaqen fotografitë e reja të BMW Serie 1 Sedan (FOTO)
Lajm - 26.06.2015 13:23:51
Për modelin BMW Serie 1 Sedan flitet qe një kohë, ndërsa pas disa fotografive të spiunuara gjatë një testimi, tani ...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Njihuni me rripin e pantallonave që mund të karikojë telefonin tuaj
BalkanWeb - 22.11.2014 14:00:58
Rripat e pantallonave, në shumicën e rasteve janë tepër të mërzitshëm dhe kryejnë vetëm një funksion...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Tretja e shtetësisë përmes njohjeve të Serbisë
Zri - 20.02.2013 16:10:30
Të thuash që dialogu politik Kosovë-Serbi është i pashmangshëm dhe Thaçi si kryeministër i Kosovës &eum...
Tjera nga Zri | Komento(3) | Translate
Bing me rezultate edhe nga Facebook dhe Twitter
PCWorld Albania - 11.05.2012 08:10:29
Lëshimi i ri nga Bing do të ofrojë rezultate kërkimi edhe nga faqet si Facebook dhe Twitter. Ndërmarrja Microsoft e ka bë...
Tjera nga PCWorld Albania | Komento(2) | Translate

Ekonomia

?Bizneset të përfitojnë nga objektet me qira 1 euro?
Panorama - Dje nga ora 04:36:41
Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Milva Ekonomi, ftoi investitorët e huaj dhe vendës të shfrytëzojnë objektet shtetërore,...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Vatikan - E rrallë/ Papa Françesku përshëndet qytetarët e Beratit për një arsye të fortë!
BotaSot - Dje nga ora 04:36:32
Mund të cilësohet rasti i rrallë kur Papa Françesku përshëndet në mënyrë të veçantë nj...
Tjera nga BotaSot | Komento(0) | Translate
Kevin Körner: Për Shqipërinë është e rëndësishme të bëjë reforma në dobi të biznesit
Deutsche Welle - 02.10.2014 21:00:58
Banka e Shqipërisë luan një rol të rëndësishëm në mbështetjen e rritjes ekonomike duke dhënë kr...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Marrëveshja e Stabilizim- Asocimit ngritë cilësinë e mjedisit afarist
Kosova Live - 03.07.2013 06:21:51
Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, në takimin e Këshillit Kombëtar për Zhvillimin Ekonomik që është mbajtu...
Tjera nga Kosova Live | Komento(0) | Translate
Autostrada në drejtim të Shkupit nis në vitin 2013
Aktualiteti - 20.10.2011 13:20:45
Prishtinë, 16 tetor - Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka thënë se në projeksionin buxhetor për vitin 2012 nuk janë p...
Tjera nga Aktualiteti | Komento(1) | Translate

Sporti

Zbardhet çmimi i kartonëve, Kombëtarja vlen sa gjysma e Pogbasë
Panorama - Sot nga ora 17:30:35
Parate në futboll nuk janë gjithçka, por të ndihmojnë për të ecur përpara. Ky nuk është rasti...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
United shpërthen për kualifikim, Napoli i thotë ?tung? EL-së (Video)
Telegrafi - 26.02.2016 07:10:57
Manchester United ka arritur që të shpërthejë fuqishëm në ndeshjen kthyese ndaj Midtjyllandit duke e mposhtur skuadr&eum...
Tjera nga Telegrafi | Komento(0) | Translate
Skandal: Ronaldo injoron Real Madridin dhe Benitezin
Lajm - 10.11.2015 16:23:59
Cristiano Ronaldo ka publikuar filmin e tij në Londër. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo sot ka pasur një nga ditët e tij m&...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Ja shanset e Shqipërisë që të kualifikohet në ?Euro 2016?
Sporti Total - 01.04.2015 19:25:57
Përmbysja e rezultatit dhe fitorja 2-1 ndaj Armenisë i ka hapur rrugë realizimit të ëndrrës shqiptare për të m...
Tjera nga Sporti Total | Komento(0) | Translate
Bayern, buzëqesh Guardiola, rikthehet Schweinsteiger
BalkanWeb - 22.11.2014 13:15:07
Më në fund lajme të mira për trajnerin e Bayernit, Pep Gurdiola. Bastian Schweinsteiger është i gatshëm të rik...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate