Protesta, Basha: 200 mijë shqiptarë në shesh. Kjo qeveri është fatkeqësi, po godet pas shpine
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:23
Qytetarë të shumtë i janë bashkuar mesditën e sotme protestës së thirrur nga Sindikatat, e cila është mbështetur fort nga Partia Demokratike. Kreu i demokratëve Lulzim Basha i bëri thirrje kryeministrit Rama që të dëgjojë zërin e 200 mijë shqiptarëve dhe të mos luajë me bukën e fëmijëve të tyre. Kur sheshi përpara zyrës së tij ishte mbushur me qytetarë të pakënaqur nga qeverisja aktuale, kryeministri Edi Rama ndodhej në tunelin antiatomik, i cili është hapur sot për vizitorët Berisha: Mbi 250 mijë qytetarë në shesh, protesta më e madhe që ka njohur Tirana


Komentoni
Folë shlirë dhe mos ofendo.
Mund të shkruani edhe karaktere.
 
Emri&Mbiemri:
Email:
Vendi:
Kodi i sigurimit:
Jepe kodin e sigurimit: