AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Para 3 minutash
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Kosova

Veseli, letër opozitës: Kthehuni në Kuvend e të debatojmë
Lajm - 10.11.2015 16:23:31
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, përmes një letre publike iu ka drejtuar sot tri partive opozitare Vetëvendosjes,...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Kosova në UNESCO: Ja si votuan vendet arabe në lidhje me anëtarësimin
Lajm - 10.11.2015 16:23:31
Pas votimeve të shteteve anëtare të UNESCO-s në lidhje me Kosovën, u pa se shteti më i ri evropian nuk u pranua për...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
?The New York Times?: Shumica votoi pro Kosovës, por nuk mjaftoi
Lajm - 10.11.2015 16:23:31
Shumica e vendeve që morën pjesë në votim gjatë konferencës së përgjithshme në selinë e UNESCO-s n&e...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Pa dështimit në UNESCO, nevojitet reformim i diplomacisë shqiptare
Lajm - 10.11.2015 16:23:31
Dështimi i pranimit të Republikës së Kosovës në UNESKO është dështim i diplomacisë amerikano-evropia...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Shqiptari 66 vjeçar përdhunon djalin 29 vjeçar në burg
Lajm - 10.11.2015 16:23:31
Në burgun e Dubravës ka ndodhur një përdhunim i tmerrshëm. Një burrë me inicialet I.M., i lindur më 1939, ka p...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate

Shqipėria

Tragjedi shqiptare ? katër të vdekur në rrethana misterioze
Lajm - 10.11.2015 16:23:26
Në pak ditë, nga Italia vijnë të dhënat e katër shtetasve shqiptarë që kanë humbur jetën në rre...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Skandal: Policia sulmon dy gazetarë shqiptarë
Lajm - 10.11.2015 16:23:25
Një ngjarje e paprecendent ka ndodhur paraditen e sotme në Tiranë. Shefi i komisariatit nr 4, Fatmir Lleshi ka shoqëruar forcë...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Për vrasësin e turistëve çekë, Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm
Lajm - 10.11.2015 16:23:25
Prokuroria e Shkodrës ka kërkuar burgim të përjetshëm për 20-vjeçarin, Sokol Mjacaj, autorin e vrasjes së dy...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Arrestohet 39-vjeçari, vidhte automjetet e ndezura
Lajm - 10.11.2015 07:39:05
Policia e Tiranës finalizoi dje me sukses operacionin e koduar “Kompleks”, ku arrestoi një 39-­vjeçar, i cili dyshohe...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Sherr mes Valbona Selimllarit dhe Robert Aliajt në ?Dance With Me? (FOTO)
Lajm - 10.11.2015 07:39:05
Një debat mes anëtarit të jurisë Robert Aliajt dhe konkurrentes Viola Spiro është bërë shkak i një konfli...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate

Dituria

Ekonomia

Sporti

Bunjaku publikoi listën kundër Shqipërisë
Lajm - 10.11.2015 16:23:59
Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, në një konferencë për medie e ka shpallur listën e lojtarëve t&eu...
Tjera nga Lajm | Komento(1) | Translate
Reprezentuesit e Maqedonisë do ta shikojnë filmin e James Bondit, a do të bëhen preciz sikur ai!
Lajm - 10.11.2015 16:23:59
Reprezentuesit e Maqedonisë në futboll pasi ta përfundojnë stërvitjen e pasditës, në mbrëmje të gjith&eum...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Golden State regjistroi fitoren e tetë radhazi
Lajm - 10.11.2015 16:23:59
Stephen Curry realizoi vetëm 22 pikë, statistika më e ulët e sezonit, megjithatë Golden State nuk kishte asnjë problem q...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Messi do të jetë në El Clasico?
Lajm - 10.11.2015 16:23:59
Lionel Messi dëshiron të jetë në El Clasico dhe do të tentojë gjithcka për të luajtur në atë ndeshje...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate
Skandal: Ronaldo injoron Real Madridin dhe Benitezin
Lajm - 10.11.2015 16:23:59
Cristiano Ronaldo ka publikuar filmin e tij në Londër. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo sot ka pasur një nga ditët e tij m&...
Tjera nga Lajm | Komento(0) | Translate