AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Sot nga ora 09:36:58
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Koment: Vladimir Putin dhe Rexhep Tayyip Erdogan - miq të vërtetë?
Deutsche Welle - 12.10.2017 12:04:29
Turqia është anëtare e NATO-s. Që megjithë këtë ajo blen armë ruse, kjo është më se e pazakont&...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Qeveria e SHBA do ta eleminojë planin e klimës së Obamas
Deutsche Welle - 12.10.2017 12:04:29
Qeveria e Presidentit të SHBA, Trump do t'i japë fund "luftës kundër qymyrit". Me "Clean Power Plan" t&eu...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Miti Che Guevara ? 50-vjetori i vdekjes së revolucionari
Deutsche Welle - 12.10.2017 12:04:29
Nga luftëtar komunist në hit të konsumit kapitalist: 50 vjet pas vdekjes së Che Guevaras trashëgimia e tij është zb...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Kërkim partnerësh në epokën e Trumpit
Deutsche Welle - 12.10.2017 12:04:29
Që kur raporti i Evropës me SHBA është përkeqësuar nën Donald Trumpin, takimet me partnerët e tjerë n&eum...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Kosova

Shqipëria

Dituria

Ekonomia

Gazetarja turke Tolu e hedh poshtë akuzën për terrorizëm të drejtësisë turke
Deutsche Welle - 12.10.2017 12:04:56
Gazetarja Tolu është e para prej disa gjermanëve të arrestuar në Turqi, që doli para gjykatës. Në hapje të...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Fenomeni "Mia san mia"
Deutsche Welle - 12.10.2017 12:04:56
Klubi futbollistik FC Bayern ka shumë fytyra të njohura: kryesues të Ligës, fitues rekordmenë kupash dhe mbajtës pantall...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Koment: Vladimir Putin dhe Rexhep Tayyip Erdogan - miq të vërtetë?
Deutsche Welle - 12.10.2017 12:04:56
Turqia është anëtare e NATO-s. Që megjithë këtë ajo blen armë ruse, kjo është më se e pazakont&...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Panairi i Frankfurtit: Merkeli dhe Macroni me apel për diversitetin kulturor.
Deutsche Welle - 12.10.2017 12:04:56
Në hapje të Panairit të librit në Frankfurt, Emmanuel Macron dhe Angela Merkel premtuan se do të nxisin këmbimet kulturo...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Sporti