AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Sot nga ora 09:36:58
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Trump: Kina do të ashpërsojë sanksionet ndaj Koresë së Veriut
Deutsche Welle - 13.11.2017 10:10:29
Në prag të samitit në Manila, presidenti amerikan Trump bëri publike disa të dhëna interesante. Ai foli për raporte...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Arabia Saudite dhe Irani: Konflikti në Gjirin Persik
Deutsche Welle - 13.11.2017 10:10:29
Tensionet mes Arabisë Saudite dhe Iranit janë rritur javët e fundit. Pas Jemenit, me gjasa edhe Libani mund të bëhet viktim&e...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Putin dhe Trump në Vjetnam: Nga shiu në breshër
Deutsche Welle - 13.11.2017 05:54:14
Që pas takimit në korrik në Hamburg mes dy presidentëve të Rusisë dhe SHBA-së klima e marrëdhënieve ë...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Kosova

Skllevërit modernë në Ballkan
Deutsche Welle - 13.11.2017 05:54:30
Firmat e modës i prodhojnë lirë produktet e tyre të shtrenjta në Europën Lindore e Ballkan. Ligjet shkelen, rrobaqep&eum...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Christian Hellbach: Ne ju mbështesim, por ndryshimin e bëni ju
Deutsche Welle - 13.11.2017 05:54:30
Suksesi i Procesit të Berlinit ngrihet e ulet me gatishmërinë e Ballkanit Perëndimor për të qenë kontribues aktiv&e...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Në Kosovë emigrimi nuk është ndalur
Deutsche Welle - 13.11.2017 05:54:30
Krahasuar me vitet e shkuara 2016-2017 ka rënie të numrit të personave që largohen nga Kosova. Ndërsa mijëra qytetar&eum...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Maqedoni: Ofensivë për zgjidhjen e çështjes së emrit
Deutsche Welle - 13.11.2017 05:54:30
Faktori ndërkombëtar mund të intensifikojë trysninë diplomatike për arritjen e një kompromisi mes Maqedonisë d...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Shqipëria

Dituria

Ekonomia

COP23 - protesta: "Zoti na ndihmoftë"
Deutsche Welle - 13.11.2017 10:10:55
Mijëra demonstrues në Bon kërkuan ruajtjen më të mirë të mjedisit. "Stop ndrsyhimit të klimës",...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Trump: Kina do të ashpërsojë sanksionet ndaj Koresë së Veriut
Deutsche Welle - 13.11.2017 10:10:55
Në prag të samitit në Manila, presidenti amerikan Trump bëri publike disa të dhëna interesante. Ai foli për raporte...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Europa ime: Edhe ne jemi populli
Deutsche Welle - 13.11.2017 05:54:39
Kriza e refugjatëve e ngritja e AfD-së kanë ndryshuar klimën shoqërore në Gjermani. Njerëzit me sfond migracioni nd...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Skllevërit modernë në Ballkan
Deutsche Welle - 13.11.2017 05:54:39
Firmat e modës i prodhojnë lirë produktet e tyre të shtrenjta në Europën Lindore e Ballkan. Ligjet shkelen, rrobaqep&eum...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Christian Hellbach: Ne ju mbështesim, por ndryshimin e bëni ju
Deutsche Welle - 13.11.2017 05:54:39
Suksesi i Procesit të Berlinit ngrihet e ulet me gatishmërinë e Ballkanit Perëndimor për të qenë kontribues aktiv&e...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Sporti