AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Sot nga ora 09:36:58
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Biznesi gjigand me turizmin mjekësor në Gjermani
Deutsche Welle - 13.01.2018 13:23:17
Më shumë se 1,2 miliardë euro të ardhura shtesë u sjellin çdo vit rreth 250.000 pacientët e huaj spitaleve gjerma...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Marrëveshja bërthamore me Iranin në rrezik dështimi
Deutsche Welle - 13.01.2018 13:23:17
Pak pas shtypjes së protestave në Iran Presidenti i SHBA-së, Trump, duhet të vendosë për marrëveshjen bërthamo...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Ofertë: Limuzina e Hitlerit
Deutsche Welle - 13.01.2018 01:13:17
Më 17 janar do të shitet në ankand në SHBA një nga limuzinat e Adolf Hitlerit, me të cilën ai shfaqej në parad...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Koment: 100 ditë debat #metoo - Pse 2018-a është viti i grave
Deutsche Welle - 13.01.2018 01:13:17
#metoo ndezi një debat botëror - Qoftë paralajmërimi i Oprah Winfreys për të drejtat e grave apo thirrja e Catherine Den...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Kosova

BE e shqetësuar që nisma për shfuqizimin e Gjykatës Speciale vazhdon të jetë në pritje në Kuvendin e Kosov&eum...
Deutsche Welle - 13.01.2018 13:23:03
BE, thotë se çdo përpjekje për të shfuqizuar ligjin për Gjykatën Speciale, rrezikon punën e përbashk&eu...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Shqipria

Dituria

Ekonomia

Biznesi gjigand me turizmin mjekësor në Gjermani
Deutsche Welle - 13.01.2018 13:23:37
Më shumë se 1,2 miliardë euro të ardhura shtesë u sjellin çdo vit rreth 250.000 pacientët e huaj spitaleve gjerma...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Koment: Bumi i Gjermanisë dhe problemet e Evropës
Deutsche Welle - 13.01.2018 08:30:25
Viti i tetë radhazi në plus, rritja më e madhe prej gjashtë vjetësh: Gjermania është bërë sërish lok...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Raundi i ri i bisedimeve Athinë-Shkup për emrin në Nju Jork
Deutsche Welle - 13.01.2018 08:30:25
Bisedimet për kontestin e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit me ndërmjetësimin e OKB-së zhvillohen së...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Koment: Të nxitur për rezultate - CDU/CSU dhe SPD ujdi për koalicion
Deutsche Welle - 13.01.2018 08:30:25
Natyrisht që unioni konservator mund të bashkëpunojë me SPD. Por në fakt ato nuk e duan një gjë të tillë....
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
BE e shqetësuar që nisma për shfuqizimin e Gjykatës Speciale vazhdon të jetë në pritje në Kuvendin e Kosov&eum...
Deutsche Welle - 13.01.2018 08:30:25
BE, thotë se çdo përpjekje për të shfuqizuar ligjin për Gjykatën Speciale, rrezikon punën e përbashk&eu...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Sporti