AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Dje nga ora 18:12:15
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Komisioni i BE-së e vlerëson sërish keq Turqinë
Deutsche Welle - 16.04.2018 12:23:40
Pengesa serioze lidhur me sundimin e ligjit, lirinë e shprehjes dhe drejtësinë - ky është thelbi i raportit të fundit t&...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Seksi dhe krimi rrezikojnë çmimin Nobel për Letërsi
Deutsche Welle - 16.04.2018 06:47:47
Akademia Suedeze ndan prej 100 vjetësh çmimin Nobel për Letërsi. Por pas skandaleve të fundit ajo ka nevojë për n...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Luftë fjalësh pas sulmeve ajrore në Siri
Deutsche Welle - 16.04.2018 06:47:47
Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratas...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Josef Braml: 'Në Siri për Trumpin rëndësi ka Irani"
Deutsche Welle - 16.04.2018 06:47:47
SHBA nuk e përjashton mundësinë e ndërhyrjes ushtarake në Siri, pas përdorimit të gazrave helmuese. Eksperti amerik...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Kosova

Gjukanoviçi fiton zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi
Deutsche Welle - 16.04.2018 10:11:26
Milo Gjukanoviç rikthehet në krye të politikës në Mal të Zi me një fitore të qartë në zgjedhjet pr...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Vuçiçi drekon me Merkelin
Deutsche Welle - 16.04.2018 06:48:16
Temë e bisedës ishte dhe Kosova, por as njëri as tjetri nuk dha hollësi. Theksohet roli i Serbisë në rajon.
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë
Deutsche Welle - 16.04.2018 06:48:15
KE do të aprovojë "Paketën e zgjerimit", raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Shqipria

Dituria

Ekonomia

Gjukanoviçi fiton zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi
Deutsche Welle - 16.04.2018 12:24:09
Milo Gjukanoviç rikthehet në krye të politikës në Mal të Zi me një fitore të qartë në zgjedhjet pr...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë
Deutsche Welle - 16.04.2018 06:48:17
KE do të aprovojë "Paketën e zgjerimit", raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Slloveni: Zgjedhje të parakohshme
Deutsche Welle - 16.04.2018 06:48:17
Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, e shpërndau të shtunën (14.04) parlamentin e vendit duke u hapur rrugën zgjedhjeve t&eu...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Sporti