AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Dje nga ora 18:12:15
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Protestat në Sllovaki sjellin dorëheqjen e ministrit të Brendshëm
Deutsche Welle - 17.04.2018 22:22:43
Protestat masive në Sllovaki për vrasjen e një gazetari bëjnë që gjithnjë e më shumë politikanë t&eu...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Ish-drejtori i FBI-së James Comey vazhdon të godasë Donald Trumpin
Deutsche Welle - 17.04.2018 22:22:43
Një vit më parë ai u pushua nga puna. Tani, ish drejtori i FBI-së Comey ka kthyer në tabelë qitjeje presidentin amerikan...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Koment i FAZ: Realizmi i ri
Deutsche Welle - 17.04.2018 07:33:18
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dëshiron dialog me Rusinë. Ndërkohë në Ministrinë e Jashtme kanë nj&eum...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Kosova

Borisov: Kosova pjesë e Samitit të BE-së që mbahet në Sofje
Deutsche Welle - 17.04.2018 22:22:25
Kryeministri i Bullgarisë, vendi i të cilit kryeson presidencën e BE-së, tha në Prishtinë se ?nëse Kosova dhe Serbi...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Shqipria

Dituria

Ekonomia

Johannes Hahn: "2025 është një synim ambicioz për Ballkanin Perëndimor"
Deutsche Welle - 17.04.2018 22:23:00
Shumë nga tensionet në Ballkanin Perëndimor mund të kapërcehen, po të bëhen të gjitha vendet e rajonit anë...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Kina dhe Japonia drejt një linje të moderuar
Deutsche Welle - 17.04.2018 22:23:00
Të dyja shtetet aziatike kanë rinisur pas tetë vjetësh dialogun ekonomik. Në takimin në Tokio në qendër të...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Mirupafshim, Amerikë: Sanksionet e reja të Moskës
Deutsche Welle - 17.04.2018 22:23:00
Toka të rralla, medikamente, programe kompjuterike - përgjigjja më e fortë e Rusisë ndaj sanksioneve të SHBA merr kontur...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Protestat në Sllovaki sjellin dorëheqjen e ministrit të Brendshëm
Deutsche Welle - 17.04.2018 22:23:00
Protestat masive në Sllovaki për vrasjen e një gazetari bëjnë që gjithnjë e më shumë politikanë t&eu...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Borisov: Kosova pjesë e Samitit të BE-së që mbahet në Sofje
Deutsche Welle - 17.04.2018 07:34:09
Kryeministri i Bullgarisë, vendi i të cilit kryeson presidencën e BE-së, tha në Prishtinë se ?nëse Kosova dhe Serbi...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Sporti