AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Para 15 minutash
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Fuqia ushtarake e Iranit
Deutsche Welle - 16.05.2018 08:13:20
Edhe pse financiarisht jo fuqi e madhe Irani për të kompesuar dobësinë relative mbështetet ushtarakisht tek aftësitë...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Dhjetëra palestinezë të vrarë në kufi me Izraelin
Deutsche Welle - 16.05.2018 08:13:20
Disa orë para hapjes së ambasadës amerikane në Jerusalem, në kufirin e Izraelit me Rripin e Gazës ndodhi një gjakde...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Hap i kontestuar: Zhvendosja e ambasadës amerikane në Jeruzalem
Deutsche Welle - 16.05.2018 08:13:20
Ambasada amerikane zhvendoset të hënën (14 Maj) nga Tel Avivi në Jeruzalem. Një kthesë në politikën amerikane ...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
SHBA kërkon që edhe vendet e tjera të shtojnë presionin ndaj Iranit
Deutsche Welle - 16.05.2018 08:13:20
Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për daljen nga marrëveshja bërthamore me Iranin nuk po i mjafton Shtëpisë së...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Kosova

Bullgaria lufton për integrimin e Ballkanit Perëndimor
Deutsche Welle - 16.05.2018 08:13:31
Po pastrohet e rregullohet gjithkund: Bullgaria kërkon të prezantojë anën më të mirë të saj në samitin e ...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Merkel: Paqja në Ballkan - shumë e brishtë
Deutsche Welle - 16.05.2018 08:13:31
Në Konventën Kombëtare të Katolikëve,që u mbajt në Mynster të Gjermanisë foli edhe kancelarja Angela Merk...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Saimir Tahiri në arrest shtëpie - hetohet për korrupsion dhe trafik droge
Deutsche Welle - 16.05.2018 08:13:31
Ish-ministri Brendshëm, Saimir Tahiri, nuk mund të largohet nga banesa e tij. Avokati i tij mbrojtës, Maks Haxhia: Arrest shtëpie ...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Tanin: Rritja e tensionit midis Prishtinës dhe Beogradit rrezikon paqen
Deutsche Welle - 16.05.2018 08:13:30
38 milionë dollarë në vit duhen për të mbajtur misionin e OKB në Kosovë, UNMIK. Prandaj SHBA, Franca dhe Britania e...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Shqipëria

Dituria

Ekonomia

Sporti