AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Para 17 minutash
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

OBSH: Frikë nga shpërthimi i ebolas
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:32:46
Në Republikën Demokratike të Kongos mund të shpërthejë një epidemi e madhe e ebolas. Të gjitha shpresat pë...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Ambasadori i SHBA në Gjermani mbron "të folurit troç" për Iranin
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:32:46
Me një mesazh në twitter për marrëdhëniet e biznesit të sipërmarrjeve gjermane me Iranin, Richard Grenell, ambasado...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Trumpi takohet me Kimim më 12 qershor në Singapor
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:32:46
Spekulime për një takim mes Trumpit dhe Kim Jong Unit kishte prej kohësh. Tani Presidenti i SHBA-së njoftoi në Twitter pë...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Kosova

Roth: Gjermania po verifikon arritjet e Shqipërisë
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:32:23
Gjermania vlerëson arritjet e Shqipërisë. Vettingu model edhe për vendet tjera, por Gjermania ende nuk ka vendosur se si do të...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Mali i Zi: Pse sulmohen gazetarët
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:32:23
Para pak ditësh u qëllua gazetarja Olivera Laki? e gazetës ?Vijesit?, një medieje partnere të Deutsche Welles në Malin e...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Michael Roth: Mbështetje e fortë e Gjermanisë për Shqipërinë dhe Maqedoninë
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:32:23
Samiti i Ballkanit Perëndimor në Sofie do të konfirmojë perspektivën e BE-së për gjithë shtetet e rajonit, tho...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Shqipëria

Dituria

Ekonomia

Saimir Tahiri në arrest shtëpie - hetohet për korrupsion dhe trafik droge
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:33:13
Ish-ministri Brendshëm, Saimir Tahiri, nuk mund të largohet nga banesa e tij. Avokati i tij mbrojtës, Maks Haxhia: Arrest shtëpie ...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Roth: Gjermania po verifikon arritjet e Shqipërisë
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:33:13
Gjermania vlerëson arritjet e Shqipërisë. Vettingu model edhe për vendet tjera, por Gjermania ende nuk ka vendosur se si do të...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Europa ime ? Dashuria ime
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:33:13
?Europa është e ardhmja jonë, tjetër nuk kemi.? Kjo fjali e ish-ministrit të Jashtëm gjerman, Hans-Dietrich Genscher, ci...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate
Myslimanët dhe urrejtja kundër hebrenjve: E re apo e vjetër?
Deutsche Welle - 13.05.2018 12:33:13
Politologu David Ranan ka polarizuar me tezat e tij për antisemitizmin mysliman. Në intervistë me Deutsche Wellen ai kërkon nj&eum...
Tjera nga Deutsche Welle | Komento(0) | Translate

Sporti