AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Para 11 minutash
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Katalonia u jep shans bisedimeve me Madridin
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:30
Lideri i Katalonisë, Carles, Puigdemont në fjalimin e tij të shumëpritur në Parlamentin rajonal në Barcelonë, ...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Katalonia në prag të shpalljes së pavarësisë
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:30
Lideri rajonal i Katalonisë, Carles Puigdemont, pritet të flasë sot në Parlamentin rajonal të Katalonisë, duke paralajm&...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Turqia dhe SHBA-ja pezullojnë shumicën e shërbimeve të vizave
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:30
Shtetet e Bashkuara dhe Turqia kufizuan shërbimet e vizave, pasi një punonjës i Konsullatës amerikane, me shtetësi turke, u a...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Huntsman: Ukraina - çështja më e rëndësishme për raportet me Rusinë
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:30
Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara në Rusi, Jon Huntsman, tha se ripërtëritja e sovranitetit të Ukrainës në gj...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Publikohen shpalljet e Facebook-ut që dyshohet se janë paguar nga rusët
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:30
Anëtarët e Komitetit të Inteligjencës së Dhomës Përfaqësuese të Shteteve të Bashkuara thonë se ...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate

Kosova

Publikohen shpalljet e Facebook-ut që dyshohet se janë paguar nga rusët
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:46
Anëtarët e Komitetit të Inteligjencës së Dhomës Përfaqësuese të Shteteve të Bashkuara thonë se ...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Buxheti i varur nga Dogana dhe ATK-ja
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:46
Doganat e Kosovës dhe Administrata Tatimore vazhdojnë të prijnë për kah të hyrat që derdhin në buxhetin e Koso...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Gjykata Speciale s?është në këmbim të integrimeve dhe Ushtrisë
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:46
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka hedhur poshtë mundësinë që themelimi i Dhomave të Specializuara dhe Zyra e Pro...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Partitë pas votave me premtime të parealizueshme
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:46
Premtime nga më të ndryshmet, që nga bulevardet, sheshet, shkollat, lagjet moderne, spitalet, transporti urban, urat, mbikalimet e n...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Një kilometër nën tokë
Radio Evropa e Lirė - 12.10.2017 12:04:46
Çdo ditë, minatorët e Trepçës lëshohen në një thellësi prej mbi tetëqind metra nën sipërfa...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate

Shqipėria

Dituria

Ekonomia

Sporti