AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Dje nga ora 14:10:35
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Kosova

Deputetët ftojnë Thaçin e Haradinajn t'i nisin bisedimet për ushtrinë
Radio Evropa e Lirė - 13.01.2018 13:23:04
Deputetët e partive politike në pushtet, por edhe ata të opozitës konsiderojnë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaç...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Sfidat e zbatimit të Ligjit për gjuhën shqipe
Radio Evropa e Lirė - 13.01.2018 13:23:04
Zbatimi në praktikë i Ligjit të miratuar për gjuhën shqipe, pritet të përballet me sfida të shumta gjatë ...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Figura e Milosheviqit në teatrin e Graçanicës
Radio Evropa e Lirė - 13.01.2018 13:23:04
Në Beograd është duke u përgatitur shfaqja teatrore-muzikore për qiftin bashkëshortor Millosheviq, e cila do të int...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Ligji për zyrtarizimin e gjuhës shqipe pret nënshkrimin e presidentit Ivanov
Radio Evropa e Lirė - 13.01.2018 13:23:04
Kabineti i presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ka konfirmuar se Ligji që rregullon përdorimin zyrtarë të gjuhë...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate
Për dhe kundër xhamisë në Kalanë e Prizrenit
Radio Evropa e Lirė - 13.01.2018 13:23:04
Në Kalanë e Prizrenit besohet se ka qenë e ndërtuar një xhami, e cila sipas përfaqësuesve të Bashkësis...
Tjera nga Radio Evropa e Lirė | Komento(0) | Translate

Shqipėria

Dituria

Ekonomia

Sporti