AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Sot nga ora 09:36:58
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

E pazakontë në Turqi/ Ndalohet qethja ?stil amerikan? në qytetin e Samsunit
Panorama - 12.10.2017 12:04:31
Kryetari i Dhomës së Berberëve të Samsunit në Turqi, Zabit Piran ka urdhëruar berberët e qytetit që të ap...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Spanja, ultimatum liderit të Katalonjës: Ke 5 ditë afat, më pas…
Panorama - 12.10.2017 12:04:31
Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, thotë se ia ka dhënë pesë ditë afat liderit separatist të Katalonjës, C...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
?Qetësi para stuhisë?, Trump sqaron se çfarë donte të thoshte dhe kërcënon: S?do e lejojmë të ndodh&eum...
Panorama - 12.10.2017 12:04:31
Presidenti amerikan Donald Trump ka sqaruar për gjithë ata që mbeten të paqartë pas një deklarate të tij, teksa gja...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Fitili mbetet i ndezur, mesazhi që lideri i Katalonjës i dha kryeministrit spanjoll
Panorama - 12.10.2017 12:04:31
Më e keqja u shmang. Ndoshta nuk do të duhet një provë force e menjëhershme, por është po aq e vërtetë se...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
E rëndë, 250 të burgosur përleshen nëpër qeli, humbin jetën 13 prej tyre (FOTO)
Panorama - 12.10.2017 12:04:31
Të paktën 13 të vdekur janë riregjistruar nga trazirat në burgun meksikan Candereyta. Autoritetet e shtetit verior të Nu...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate

Kosova

Shqipėria

?Çoi për dhjam qeni shqiptarët?, deputeti i PD-së i përvishet Tahirit: Çfarë kërkon mister droga
Panorama - 12.10.2017 12:04:39
Deputeti i PD-së Flamur Noka, ka reaguar lidhur me projektligjin për mbrojtjen e kafshëve që dorëzoi sot në Kuvend deput...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Video/ Rama u ‘kërkon ndihmë’ për përmirësimin e qeverisjes, qytetarët i sulen me ankesa
Panorama - 12.10.2017 12:04:38
Kryeministri Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne FB, nje pjese tjeter te platformes online ?Për Shqipërinë që Duam?, duke...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Letra e PE/ Presioni, Shqipëria shton bullgarët dhe njeh me ligj 9 pakica kombëtare
Panorama - 12.10.2017 12:04:38
Qeveria njeh minoritet bullgar në Shqipëri. Komisioni i Ligjeve ka miratuar dje ligjin e ri ?për mbrojtjen e pakicave kombëtare?, ...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Përplasja/ Ndoka: Ndocajt ia paguaja vetë drekat. Këshilltari i ?kaubojsit?: A ka moral Nardi?
Panorama - 12.10.2017 12:04:38
I ftuar në emisionin ?Top Stoy? në ?Top Channel? për të diskutuar rreth fenomenit të personave të ndryshëm që ...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Meta pritet nga Haradinaj: Heqje barrierave burakratike mes nesh
Panorama - 12.10.2017 12:04:38
Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me kryeministrin e Kosov&...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate

Dituria

Ekonomia

Zbardhet formula/ Ligji i ri, si do llogaritet taksa për shtëpitë e pronat
Panorama - 12.10.2017 14:53:55
Qeveria ka gati formulën e llogaritjes së taksës së re të pronës, që do të nisë të zbatohet nga 1 ja...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Remitancat, 75 % na vijnë nga Italia, 14 % nga SHBA
Panorama - 12.10.2017 12:05:03
Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Europës duke përshirë ed...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
Tregtarët online të Bitcoin në Shqipëri; mbi 2000 transaksione të kryera, ja skema
Panorama - 12.10.2017 12:05:03
Të blesh Bitcoin në Shqipëri nuk është aspak e vështirë. Disa tregtues të kësaj monedhe operojnë n&e...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
?Pas vendosjes së TVSH te biznesi i vogël, qeveria të rishikojë taksat e rritura?
Panorama - 12.10.2017 12:05:03
Taksat dhe ndikimi në zhvillimin ekonomik ishte tema kryesore e debatit të radhës, të organizuar nga Instituti Europian “Pas...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate
INSTAT konfirmon, çmimet e librave dhe mjeteve shkollore u rriten në shtator
Panorama - 12.10.2017 12:05:03
Shtatori është muaji më intensiv i blerjeve për prindërit që kanë fëmijë për të shkolluar. Thua...
Tjera nga Panorama | Komento(0) | Translate

Sporti