AlKosNews
Ballina | Arkivi | Mbi AlKosNews | Azhurno Lajmet
Azhurimi i fundit: Dje nga ora 18:12:15
Lajmet sipas orës: Të gjitha |00:00 - 06:00 | 06:00- 09:00 | 09:00 - 12:00 | 12:00 - 15:00 | 15:00 - 18:00 | 18:00 - 21:00 | 21:00 - 00:00

Bota

Kosova

Koalicioni PDK-LDK, me "bekimin" e ndërkombëtarëve
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:45
Koalicionin mes PDK-së dhe LDK-së, më shumë se e kanë dashur partitë që janë pajtuar të qeverisin së...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(1) | Translate
Haradinaj: PDK-LDK, koalicioni i natës që do të sjellë degradim
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:45
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qëndruar sot në qytetin e Gjakovës, ku ka t...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(1) | Translate
Süddeutsche Zeitung: Thaçi mund të dalë para gjyqit!
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:45
E përditshmja gjermane Süddeutsche Zeitung, ka botuar një shkrim ku komenton situatën e fundit në Kosovë
Tjera nga BalkanWeb | Komento(1) | Translate
Thaçi: Po punojmë për ndërtimin e institucioneve, s'përjashtohet Presidenca
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:45
Duke ju referuar deklaratave të Thaçit, nga marrëveshja PDK-LDK preket edhe institucioni i Presidentit, që do të thotë...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(1) | Translate

Shqipėria

Berisha: Mbi 250 mijë qytetarë në shesh, protesta më e madhe që ka njohur Tirana
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:23
Në përfundim të protestës përpara Kryeministrisë, ish-kryeministri Sali Berisha shprehet i bindur se në shesh ishin...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(1) | Translate
Aksioni për energjinë, Ahmetaj: Do tu kthejmë qytetarëve paratë dhe mundin e humbur
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:23
Ministri Arben Ahmetaj iu bashkua sot në terren aksionit kundër lidhjeve të paligjshme të energjisë. Së bashku me Drejto...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Protesta, Basha: 200 mijë shqiptarë në shesh. Kjo qeveri është fatkeqësi, po godet pas shpine
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:23
Qytetarë të shumtë i janë bashkuar mesditën e sotme protestës së thirrur nga Sindikatat, e cila është mb&...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Çelet "Bunk Art", Rama: Se fshehim më të shkuarën, do hapim dosjet
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:23
Kryeministri Edi Rama ka çelur sot për publikun ekspozitëm video-muzeale "Bunk Art", një bunker pesëkatësh&n...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Berisha: Rama i tmerruar nga protesta, ka përgatitur për vete bunkerin e bllokut!!
BalkanWeb - 22.11.2014 14:01:23
Ndërsa kryeministri Rama ndodhej në ceremoninë e çeljes për publikun të bunkerit antiatomik, ish-kryeministri Sali Ber...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate

Dituria

Njihuni me rripin e pantallonave që mund të karikojë telefonin tuaj
BalkanWeb - 22.11.2014 14:00:58
Rripat e pantallonave, në shumicën e rasteve janë tepër të mërzitshëm dhe kryejnë vetëm një funksion...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Për 3 vjet, gjysma e botës do të mundë të përdorë internetin
BalkanWeb - 22.11.2014 02:48:07
Për 3 vitet e ardhshme, numri i përdoruesve të internetit do të jetë sa gjysma e popullsisë botërore. Kompania k&eu...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate

Ekonomia

Sporti

Vritet me thikë një tifoz serb në Turqi
BalkanWeb - 22.11.2014 13:15:07
Një tifoz serb i Crvene Zvezdës është vrarë sot në Stamboll të Turqisë, si pasojë e therjes me thikë...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Barcelona, Luis Enrique: "Messi është i lumtur që luan këtu"
BalkanWeb - 22.11.2014 13:15:07
Në vigjilje të sfidës përballë Seviglia-s, Luis Enrique në konferncë për shtyp prek disa çështje, ...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Bayern, buzëqesh Guardiola, rikthehet Schweinsteiger
BalkanWeb - 22.11.2014 13:15:07
Më në fund lajme të mira për trajnerin e Bayernit, Pep Gurdiola. Bastian Schweinsteiger është i gatshëm të rik...
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
NBA- Rezultatet e kampionatit amerikano-verior të basketbollit
BalkanWeb - 22.11.2014 13:15:06
Rezultatet e kampionatit amerikano-verior te basketbollit (NBA)
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate
Wenger: Arsenali e ka kërkuar Messin kur ishte 16 vjeç
BalkanWeb - 22.11.2014 13:15:06
Trajneri i Arsenalit, Arsen Wenger ka zbuluar një prapaskenë mjaft interesante lidhur me merkaton e ekipit të tij.
Tjera nga BalkanWeb | Komento(0) | Translate